Dan broja π (pi)

Matematičari širom sveta 14. marta obeležavaju Dan broja π. Tavankutski školarci, predvođeni nastavnicama Ivanom Vuković i Biljanom Vojnić Hajduk, organizovali su aktivnosti kako bi se bolje upoznali sa značajem ovog broja u matematici. Najmlađi su ispisali broj decimala i crtali broj π. Viši razredi su pripremili zanimljive prezentacije, plakate o zanimljivostima, a svi zajedno su uredili školski pano.

Tekst: Ivana Vuković

Put krsta

Učenici naše škole su učestvovali na pobožnosti Križnog puta 18. i 19. marta u Subotici. Naših osam osmaka hodočastilo je s mladima Subotičke biskupije od Šandora preko Hrvatskog Majura, Male Bosne i Male Crkve. Preko 120 mladih hodalo 21 km sa pesmom, molitvom i druženjem u čast Kristovog krsta.
Niža odjeljenja naše škole učestvovala su na križnom putu na Subotičkoj Kalvariji, gde su čitali dve postaje, pevali i molili.
Zajedništvo koje su osetili u ova dva dana, ispunjene molitve, fantastično iskustvo pomeranja ličnih granica je samo delić onoga što će pamtiti kroz čitav život.
Sa njima je oba dana bila njihova vjeroučiteljica Zorica.