„Magic Flügel” – Kinderwoche

U skladu sa sloganom Dete je dete, da ga volite i razumete, učenici viših razreda izabrali su da treća aktivnost, u sredu - 6. oktobra, u toku Dečije nedelje bude aktivnost pod nazivom Čarobna krila.
Na osnovu člana 31, Konvencije UN o pravima deteta: Odmor, igra, kultura, umetnost - svako dete ima pravo na odmor, opuštanje, igru i učešće u kulturnim i kreativnim aktivnostima; Učenici, viših razreda, učestvovali su u kreativnoj radionici Čarobna krila, u saradnji sa nastavnicom biologije - Ljiljanom Jurčak i nastavnicom fizike - Danijelom Radnić. Svi učenici su, na času odeljenjskog starešine, isekli - na papirima u boji, oblike svojih šaka. Svaki učenik je na svoj papir ispisao po jedno Dečije pravo, potom smo od svih papira formirali oblik Čarobnih krila, koja su objedinila sva dečija prava. Čarobna krila smo izložili u hodniku škole.
Cilj aktivnosti bio je upoznavanje učenika sa Konvencijom UN o pravima deteta. Sie sehen sich die Bildergalerie an.