Monat kroatischer Sprache

Povodom Meseca hrvatskog jezika, učenici 5.a i 8.a su, zajedno sa svojim nastavnicima hrvatskog jezika - Brunom Dronjićem i Morenom Rendulić, obeležili navedeni događaj izradom trake vremena sa slikama i osnovnim biografskim i bibliografskim podacima hrvatskih književnika kroz istoriju.
Tekstovi starih hrvatskih pisaca od velikog su značaja za hrvatski jezik. Književni tekstovi su, od Marka Marulića pa sve do Andrije Kačića Miošića, poslužili jezikoslovcima pri oblikovanju hrvatskog standardnog jezika tokom 18. i 19. veka. I danas književni tekst važi za uzor izražavanja i iskaz izražajnog umeća svim građanima. Stoga poznavanje književne tradicije, od njenih početaka - začinjavaca (autora nepotpisanih književnih tekstova iz srednjeg veka) pa do savremenih autora, nezaobilazna je osnova svake jezičke kulture.
Učenici, upoznavajući se s imenima, delima, likom i vremenom delovanja književnika, čine prve korake u istorijskom kontekstualizovanju hrvatske književne baštine. Sudeći po revnosti izrade trake vremena, odabrani način savladavanja navedenog nastavnog sadržaja, a prigodnog godišnjici, pokazao se kao pun pogodak! Sie sehen sich die Bildergalerie an.