Unterstützung für Krebskinder

Национално удружење родитеља деце оболеле од рака NURDOR обратило се нашој школи са жељом да заједно обележимо Светски дан деце оболеле од рака - 15.фебруар. Предлог је да се ученицима понуди могућност куповине оловке са боокмаркером, која у себи садржи семе нане, лаванде или босиљка. Донацијом од 100 динара ученици постају власници чудесне оловке, којом прво пишу, а затим је засаде и чекају да израсте биљка. Прикупљена средства намењена су побољшању квалитета лечења деце оболеле од рака. Поруке које шаљу из NURDOR-а су: пиши што више, читај што више, кад год можеш посади биљку и увек помози другоме. Чланови Ученичког парламента су представили дату акцију осталим ученицима. Поделили су са њима информације како могу учествовати у акцији и извршити уплате у нади да ће се што више ученика укључити и својом донацијом помоћи оболелим вршњацима.

Текст: Биљана Војнић Хајдук