Besuch der Schule in Jarmina

Predstavnice naše škole: direktorica - Stanislava Stantić Prćić, nastavnice - Milena Predojević i Ivana Horvat, kao i župnik žedničke župe „Svetog Marka Evanđeliste“, a donedavni župnik tavankutske župe - Franjo Ivanković, boravili su u Jarmini u Republici Hrvatskoj povodom obeležavanja pedeset godina od osnivanja Osnovne škole „Matija Gubec” u ovom mestu. Kako naše škole nose ime ovog istaknutog borca za ljudska prava rado smo se odazvali pozivu i nastavili negovati dugogodišnje prijateljstvo i dobru saradnju. Prisustvovali smo priredbi koju su pripremili učenici i nastavnici škole, a potom smo obišli i klon Gupčeve lipe. Nakon priredbe posetili smo Vinkovce, koji u kontinuitetu postoje duže od 8200 godina, što ih čini najstarijim gradom u Evropi - evropski Jerihon. Sie sehen sich die Bildergalerie an.