European Night of the Researchers

U prostorijama Visoke tehničke škole strukovnih studija u Subotici, u petak 27. septembra, od 16:00 do 22:00 časova je organizovano obeležavanje međunarodne manifestacije pod nazivom Evropska noć istraživača pod geslom: Pažnja, nauka na putu, koja je ove godine posvećena, kao što se može iz samog naslova zaključiti, savremenim tehnologijama iz IT oblasti.
Profesori, asistenti i studenti određenih fakulteta, zatim profesori i učenici nekoliko srednjih škola, kao i stručnjaci iz prakse su prisutnima prikazali raznovrsna dostignuća iz svog delokruga interesovanja i rada.
Na pomenutu manifestaciju su išli učenici sedmih razreda: Mamužić Josip, Urukalo Dušan, Davčik Andrej, Boroš Laura, Đukić Jovana, Kujundžić Aleksandra i Rudić Filip, u pratnji nastavnika hemije - Benčik Slavka.
Svi prisutni su veoma zadovoljni ovom vrstom prezentacije i popularizacije nauke, i zbog svega viđenog već sada planiramo i sledeće godine da prisustvujemo ovoj manifestaciji kao posetioci i posmatrači, ali - ko zna, ako uslovi dozvole možda da razmišljamo i o ravnopravnom učestvovanju kao jedni od demonstratora neke naučne oblasti.