Sucht

Bolesti zavisnosti postaju sve veći problem kod mladih. Granica kada se alkohol, duvan ili droge prvi put konzumiraju se sve više spušta i sve je više dece koja veoma rano imaju ozbiljne probleme koji ostavljaju posledice za ceo život. Zbog toga su našu školu posetili predstavnici Policijske uprave iz Subotice i predstavili svoj rad. Oni su sa učenicima osmih razreda razgovarali o problemima zavisnosti, a potom su učenici imali priliku da isprobaju naočare za simulaciju dejstva alkohola i psihoaktivnih supstanci. Svrha korišćenja ovih naočara u edukaciji naše dece jeste pružanje mogućnosti da se u svesnom stanju uvide stvarni uticaji alkohola i opojnih droga na psihofizičko stanje. Pomenuto iskustvo služi kao podsetnik da se to nikako ne čini, a ovo predavanje je bilo poučno za sve. Sie sehen sich die Bildergalerie an.