Trka biciklista u Donjemu Tavankutu

U subotu, 10. listopada, održana je utrka biciklista u kojoj je sudjelovalo mnoštvo sportaša iz cijele države. Utrka je održana na razini države i pokrajine. Utrku su otvorili najmlađi učenici naše škole, vozeći jedan krug cijele dionice, a nagrade su osvojili: Ivona Vuković, Viktor Čovčić i Danijel Čović. U utrci viših razreda prvu nagradu osvojio je Dorijan Orčić. Toplo i sunčano vrijeme pogodovalo je sportašima koji su u slobodnomu vremenu mogli pogledati znamenitosti Tavankuta. Organizator utrke bio je Biciklistički klub Spartak iz Subotice. Najzaslužnija je osoba za održavanje ove utrke Dejan Perčić. Nagrade je pobjednicima uručio predsjednik BK Spartak Arsen Perčić. Ugodno vrijeme omogućilo je razvijanje većih brzina u vožnji, što je uzrokovalo i većemu broju padova biciklista u opasnim zavojima. Organizaciju ove utrke pomogli su OŠ „Matija Gubec" i Župa u Tavankutu, čije su prostorije i prostrano dvorište bile na raspolaganju natjecateljima za parking i zagrijavanje. Cijela utrka odvijala se po predviđenomu redosljedu, a za osvježenje natjecatelja i gostiju pobrinuo se mjesni voćar Goran Vizin, koji je poklonio veću količinu jabuka koja je bila dovoljna, ne samo za cjelodnevno druženje, nego i za ponijeti za Sombor gdje je sljedećega dana održano natjecanje. Pogledajte galeriju slika.

Tekst: Franjo Ivanković
Lektura: Morena Rendulić