Bolesti ovisnosti

Bolesti ovisnosti postaju sve veći problem kod mladih ljudi. Granica kada se alkohol, duhan ili droge prvi put konzumiraju sve se više spušta i sve je više djece koja veoma rano imaju ozbiljne probleme koji ostavljaju posljedice za cijeli život. Zbog toga su našu školu posjetili predstavnici Policijske uprave iz Subotice i predstavili svoj rad.
Oni su s učenicima osmih razreda razgovarali o problemima ovisnosti, a potom su učenici imali priliku isprobati naočale za simulaciju djelovanja alkohola i psihoaktivnih supstanci. Svrha korištenja ovih naočala u obrazovanju naše djece jest pružanje mogućnosti da se u svjesnom stanju uvide stvarni utjecaji alkohola i opojnih droga na psihofizičko stanje.
Spomenuto iskustvo služi kao podsjetnik da se to nikako ne čini, a ovo predavanje bilo je poučno za sve. Pogledajte galeriju slika.

Prijevod: Ivan Mikulić