25. susret malih pesnika Slavonije i Baranje

Učestvovali smo 23. novembra 2018. godine u OŠ „Matija Gubec“ iz Cernika na 25. susretu malih pesnika Slavonije i Baranje, manifestaciji na kojoj učenici, koji pišu na hrvatskom standardnom jeziku i na hrvatskom narečju, imaju priliku prikazati svoja umetnička ostvarenja, ali i pokazati svoje recitatorske sposobnosti.
Tim povodom je učenik Ivan Vuković iz 7.a razreda pripremio recitaciju Dok jesenje kiše padaju Ante Sekulića, čiji je nastup bio uvršten u glavni program priredbe.
Osim učenika Ivana Vukovića, na Susretima je prisustvovao i Ante Vuković iz 6.a razreda.
Učenici su putovali uz pratnju župnika Franje Ivankovića, nastavnika Muzičke kulture Luke Budinčevića i nastavnice Hrvatskog jezika Morene Rendulić.
Nakon glavne priredbe Susreta i podele nagrada i priznanja, svi učesnici su se družili na ručku u Hrvatskom domu u Cerniku, a potom su se uputili svojim kućama.
(Lásd a képgallériát)

Vélemény, hozzászólás?