A szenvedélybetegségek

A szenvedélybetegségek egyre nagyobb problémát jelentenek a fiatalok körében. Egyre lejjebb kerül az első alkohol-, dohány- vagy drogfogyasztás küszöbe, és egyre több gyermeknek vannak már nagyon korai életkorában súlyos, élete végéig tartó következményei. Ezért látogattak el iskolánkba a szabadkai Rendőrkapitányság képviselői, akik bemutatták munkájukat.
Nyolcadikosokkal a szenvedélybetegségek problémáiról beszélgettek, majd lehetőségük volt a diákok felpróbálni az alkohol és a pszichoaktív szerek hatását szimuláló szemüveget. E szemüveg használatának célja gyermekeink nevelésében, hogy lehetőséget adjunk arra, hogy tudatos állapotban lássuk az alkohol és a kábítószer valós hatását a pszichofizikai állapotra.
Az említett tapasztalat emlékeztet arra, hogy ezt soha nem szabad megtenni, és ez az előadás mindenki számára tanulságos volt. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?