Szerb nyelv- és nyelvkultúra

Kerületi verseny

A szabadkai „Jovan Jovanović Zmaj” Általános Iskolában is megrendezett Szerb Nyelv és Nyelvkultúra Kerületi Versenyen diákjaink kiváló eredményt értek el.
Nađa Bedeković 5.b tanuló a második, míg Lara Prćić 8.b tanuló a harmadik helyen végzett. Mivel a versenyt országos szinten csak a járási szinten első és második helyezést elért 7. és 8. osztályos tanulók számára rendezik, így sajnos nem folytatják a versenyt.
Gratulálunk a diákoknak és Nevena Ivić tanárnőnek kiemelkedő sikereikhez, és kívánjuk, hogy továbbra is ápolják és tanulják anyanyelvüket.

Községi verseny

A „Jovan Jovanović Zmaj" Általános Iskolában rendezték meg a Szerb Nyelv és Nyelvkultúra Városi Versenyét.
Iskolánkat tanulók képviselték: Nađa Bedeković és Lucija Babijanović (5. osztály), Nikolina Đukić és Teodora Vujković (6. osztály), Lucija Skenderović és Jana Rudinski (7. osztály) és Lara Prćić (8. osztály), tanáraikkal: Nevena Baštovanović és Nevena Ivić.
Nađa Bedeković 16 pont és harmadik hely megszerzése.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?