Tűzoltók

Svima je bezbednost važna, pa i najmlađi moraju imati barem osnovno zanje o tome kako se sačuvati u opasnim situacijama. Zbog toga je našu školu posetio predstavnik Vatrogasne čete iz Subotice. On je učenicima nižih razreda održao predavanje o bezbednosti. Predavač je najpre deci predstavio da su oni i vatrogasci i spasioci, jer deluju u slučaju požara, zemljotresa, poplava i drugih opasnih situacija u kojima se možemo naći. Detaljno je objasnio kako se, u kojoj od ovih situacija, postupa kako ne bismo ugrozili sebe i druge i kako vatrogascima-spasiocima možemo pomoći da što bolje obave svoj posao. Deca su aktivno učestvovala u predavanju, iznoseći svoja iskustva u sličnim situacijama. Predavanje je bilo poučno za sve. Saznali smo i neke činjenice o opasnim situacijama koje do sada nismo znali. Deci je pažljivo i detaljno objašnjeno kako se mogu sačuvati u kojoj situaciji, uz opomenu da se ne pokušavaju stavljati u uloge supreheroja jer tako dodatno mogu ugroziti i sebe i druge. Vredno znanje i podeljeno iskustvo deca će čuvati u svojim glavicama uz nadu da im nikad neće zatrebati.

Vélemény, hozzászólás?