Podrška deci oboleloj od raka

Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka NURDOR obratilo se našoj školi sa željom da zajedno obeležimo Svetski dan dece obolele od raka - 15.februar. Predlog je da se učenicima ponudi mogućnost kupovine olovke sa bookmarkerom, koja u sebi sadrži seme nane, lavande ili bosiljka. Donacijom od 100 dinara učenici postaju vlasnici čudesne olovke, kojom prvo pišu, a zatim je zasade i čekaju da izraste biljka. Prikupljena sredstva namenjena su poboljšanju kvaliteta lečenja dece obolele od raka. Poruke koje šalju iz NURDOR-a su: piši što više, čitaj što više, kad god možeš posadi biljku i uvek pomozi drugome. Članovi Učeničkog parlamenta su predstavili datu akciju ostalim učenicima. Podelili su sa njima informacije kako mogu učestvovati u akciji i izvršiti uplate u nadi da će se što više učenika uključiti i svojom donacijom pomoći obolelim vršnjacima.

Tekst: Biljana Vojnić Hajduk