Nemzetközi Műszaki Készségiskola

Od 12. do 15. prosinca naši su učenici sudjelovali na I. Međunarodnoj školi tehničkih vještina u Zagrebu u Republici Hrvatskoj, koja se odvijala u sklopu tradicionalnih VIII. Otvorenih dana Hrvatske udruge vojnih minijaturista. Posjet je nastavak započete suradnje sa ove dvije udruge, nakon posjeta našoj školi delegacija iz Zagreba, predvođenih Dragom Prgometom, predsjednikom Skupćine grada Zagreba.
Školu se predstavljale učenice: Valentina Stanišić, Katarina Vujić, Katarina Šegina i Ana Davčik, a u pratnji učitelja tehničke kulture Branka Stantića i ravnateljice škole Stanislave Stantić Prćić.
Tijekom četiri dana učenici su aktivno sudjelovali na radionicama robotike - programiranje mBot-a, elektronike - izrada tranzistorskog treptala, maketarstva - izrade diorame, terena i modelarstva - sastavljanje modela zrakoplova te bojanje figura i weathering-a. Sve to proteklo je uz druženje sa učenicima škole domaćina - OŠ „Gračani“ iz Zagreba te učenicima iz Srbije, OŠ „Emilija Ostojić“ iz Požege, koji su, također, bili gosti i sudionici ove Međunarodne škole tehničkih vještina.

» Više...

Hrvatska udruga tehničke kulture i Hrvatska udruga vojnih minijaturista, osim radionica, organizirali su iznimno bogat program za goste. Imali smo tako priliku obići OŠ „Gračani” iz Zagreba, klupske prostorije Hrvatske udruge vojnih minijaturista, Zavičajni muzej podsljemena, kabinete i laboratorije Fakulteta strojarstva i brodogradnje iz Zagreba i Tehnički muzej Nikola Tesla u Zagrebu. Slobodno vrijeme iskoristili smo i za obilazak grada Zagreba, koji se - u vrijeme adventa, iznimno dojmio učenicima.
Završna svečanost, uz podjelu zahvalnica, priznanja i prigodnih poklona, održana je u klupskim prostorijama HUVM-a. Na svečanosti su se obratili: Ivan Jurić, dopredsjednik Hrvatske udruge tehničke kulture i organizator događaja, Tomislav Stipanović, predsjednik International Plastic Modelers' Asocciation Croatia, Martina Stipanović, predstavnik HUVM i suorganizator događaja, Marijan Kos, predsjednik MO Gračani, Dalibor Delić, ravnatelj OŠ „Gračani“ iz Zagreba, Josip Troha, glavni koordinator projekta, Stanislava Stantić Prćić, ravnateljica naše škole, Mirijana Vasiljević, ravnateljica OŠ „Emilija Ostojić“ iz Požege, Damir Tomić, predsjednik Hrvatske udruge tehničke kulture, Verica Bogićević, predsjednica skupćine općine Požega i Drago Prgomet, predsjednik Gradske skupćine Grada Zagreba i pokrovitelj događaja.
Ne krijemo oduševljenje organizacijom I. Međunarodne škole tehničkih vještina, i radujemo se skorom uzvratnom posjetu našoj školi, kao i nastavku suradnje.

» ...Manje

Vélemény, hozzászólás?