Városháza – ünnepi díj

U Velikoj većnici Gradske kuće prošle nedelje su dodeljene pohvalnice učenicima osnovnih i srednjih škola iz Subotice koji su osvojili jedno od prva tri mesta na republičkim i međunarodnim takmičenjima.
Rahela Šteković i Melisa Gadžur predstavljale su našu školu. Rahela je pohvaljena i nagrađena za osvojeno prvo mesto na Republičkom takmičenju iz Srpskog jezika kao nematernjeg, a Melisa za osvojeno drugo mesto na Republičkom takmičenju iz Hrvatskog jezika. Sa njima su bile i mentorke Sandra Ilić Kostić i Morena Rendulić.
Pohvalnice su nagrađenima podelile Nataša Aleksić i Marta Fehervari.

A „Salaš” cimű film bemutatója

A Balažević etno tanyán bemutatásra került a „Salaš“ cimű film, amit iskolánk nyolcadikos tanulója Dario Vojnić Hajduk rendezett. A filmet teljes egészében iskolánk tanulói hozták össze.
A film triler és horor részekből tevődik össze és furcsa eseményekről szól, amelyek egy tanyán történnek.
A filmbemutatón iskolánk tanulói, tanárai és a szülők vettek részt, külön beszédet mondott Siflis Zoltán, egykori tanár iskolánkban és a filmcsoport megalapitója.
Ez a hagyomány gazdag múltra tekint vissza Iskolánkban a fotószakkör egyike a kedvenc szakköröknek. Meg kell emliteni, hogy iskolánkból került ki Branko Ištvančić is,aki több jutalmat is kapott gyermek dokukmentumfilmek kapcsán.
Ebben az évben is indul fiklmszakkör a hónap elején, minden tanulót szeretettel várunk. Lásd a képgallériát

Fordítás: Ibolja Vitasović

Horvát nyelvi és nyelvi kultúra verseny

2019. május 18-án, szombaton, a györgyéni "Vladimir Nazor" általános iskolában tartották a horvát nyelvi és nyelvi kultúra állami versenyét. Iskolánkat Melisa Gadžur, a 7. osztályos diák képviselte, és nagyszerű 2. helyet nyert. Mentora Morena Rendulić volt.
Gratulálunk Melisa-nak a kitartásért és odaadásért, ami nagyszerű eredményeket hozott nekünk, és ugyanannyi lelkesedést és sikert kívánunk jövőre is!

“Willkommen” verseny

Iskolánk már második éve vesz részt a német-osztrák kulturális nevelési központ Willkommen által szervezett idegen nyelvű versenyen. A versenyt 2019. május 18-án, szombaton, 9 órától 13 óráig tartották, míg a kisérőtanárok Zorica Lučić és Marica Skenderović voltak. Iskolánkból 3 diák volt, akik angol és német nyelvtudással versenyeztek: Ana Davčik (5.b), Bojana Knežević (5.b) és David Katrinka (8.b). A verseny eredményei egy hónapon belül ismertek lesznek.
Sok szerencsét kívánunk diákjainknak.