Látogasson el a LABUS vásárra

U utorak, 17. rujna, šezdeset je učenika iz naše škole te škola: „Matko Vuković“ iz Subotice i „Vladimir Nazor“ iz Đurđina i osmero učitelja i ravnateljica naše škole, sudjelovalo na LABUS sajmu u Osijeku.
Na sajam smo išli po pozivu Zajednice tehničke kulture Osječko-baranjske županije i njihovoga tajnika, profesora Ive Grgića.
LABUS sajam - laboratorij za učenike srednjih i osnovnih škola održava se po treći puta na Fakultetu elektrotehnike, računalstva i informacijskih tehnologija - FERIT. Dio je sajma LABUS i projekt Slavonska STEM evolucija u sklopu kojega su učenici bili u mogućnosti posjetiti mnoštvo prezentacija i radionica otvorenoga tipa, kao i aktivno sudjelovati u radionicama zatvorenoga tipa iz područja programiranja mobilnih uređaja. Učenici su imali priliku vidjeti kako funkcioniraju roboti, upoznati kako ih „naučiti“ da rade ono što želimo, naučiti ih da prolaze kroz labirint, zabaviti se upravljajući robotom tijekom nogometnoga meča i još puno toga.
Nakon završenih aktivnosti obišli smo i osječku Tvrđu te se prošetali promenadom pokraj rijeke Drave.
Zahvaljujući Zajednici tehničke kulture Osječko-baranjske županije proveli smo jedan ugodan dan, družeći se i učeći o naprednim znanstvenim disciplinama.

Dario és a Palics Filmfesztivál

Dario Vojnic Hajduk (középiskolás diák), aki a "FILMY - Film Art Connect Young People" projekt egyik közreműködője, szintén részt vesz a palicsi Európai Filmfesztiválon.
A FILMY projektet a Szabadkai Nyílt Egyetem és a Szegedi Rendezvény- és Média Tevékenységek Szervező Központja közösen hajtja végre.
Július 21-én a fesztiválon bemutatják a Szeged és Szabadka fiatalok munkájának eredményeként készített filmet.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Helyes vizsgák augusztusban

Pripremna nastava za polaganje popravnih ispita, u avgustovskom roku, će se održavati od 19. do 23. avgusta 2019. godine prema sledećem rasporedu:
- Matematika od 8.00 časova i
- Engleski jezik od 9.30 časova.

U ponedeljak 26. avgusta 2019. godine održaće se pismeni deo poopravnog ispita, i to prema sledećem rasporedu:
- Matematika od 8.00 časova i
- Engleski jezik od 11.00 časova.

U utorak 27. avgusta 2019. godine održaće se usmeni deo popravnog ispita, i to prema sledećem rasporedu:
- Engleski jezik od 8.00 časova i
- Matematika od 11.00 časova.

Članovi komisija Popravnog ispita:
- Engleski jezik:
Miroslav Rauš, Ljiljana Jurčak i Strahinja Kostić.
- Matematika:
Ivana Vuković, Slavko Benčik i Zoran Đereg.