Engleski jezik 1

Poštovani roditelji i deco, ovde će biti objavljivani zadaci iz engleskog jezika za odeljenje 5.b i 2.c. Pratite sajt i sve izrade zadataka šaljite na adresu koju sam vam već napisao: teachertavcanzed@gmail.com.

Nastavnik engleskog jezika Strahinja Kostić.

U četvrtak, 26.3.2020.godine objaviću nove zadatke za 5.b i 2.c razred. Vidimo se.

26.3.2020.

Dobar dan svima, evo zadataka za drugu nedelju:

5.b-ponavljati čitanje teksta Boo! It's Halloween (student's book 78), gramatičku tabelu prepisati u sveske (student's book 79), radnu svesku uraditi obe strane(workbook 70,71)

2.c-Uraditi Unit 5 u radnoj svesci sve što nismo u školi.

____________________________________________________________________________________

2.4.2020.

2.c

Pogledajte 9. epizodu Disney magic english. Deca treba da prate epizodu i daju odgovore na zadatke u vidu pesmica, rečenica i reči.

5.b

Student's book strana 80. pročitati tekst. Strana 81.prepisati tabelu Present simple vs Present progressive u svesku. Workbook strana 72,73 uraditi zadatke.

9.4.2020.

2.c

Poveznica (link) ka Happy House 2.

Naučiti pesmicu iz digitalnog udžbenika (ili sa cd-a koji ste dobili uz udžbenik), do sledećeg četvrtka poslati u audio formatu snimak učenika kako pevaju.

5.b

Student's book 82,vežbati čitanje teksta Red nose day i prepisati ga u sveske, 83 prepisati tabelu The verb have to u sveske. Workbook 74 uraditi sve zadatke.

16.4.2020.

2.c i 5.b

U sveskama nacrtati rad na temu : "My Easter basket"

23.4.2020.

2.c

Učenici treba da iseku i naprave Tina's tiny books sa kraja knjige-Clothes. Napravljenu knjižicu slikati i poslati na poznatu mejl adresu.

5.b

Ove nedelje zadatak je samo pratiti čas na Rts-u.

30.4.2020.

2.c

Sledeće pojmove napisati u svesku na engleskom :

Crvena majica, žuti šorc, plave patike, rozi šešir, zelena haljina, narandžaste sandale. Kao pomoć koristiti Unit 6 Summertime iz udžbenika.

5.b

Sledeći tekst prevesti u svesku na engleski:

Mama čita knjigu u dvorištu. Tata gleda tv u dnevnoj sobi. Moja sestra vozi bicikl. Ja radim domaći zadatak u mojoj sobi.

Obratite pažnju na Present progressive tense, uz pomoć tabele u knjizi uraditi prevod.

7.5.2020.

2.c

U drugom delu udžbenika, In my garden, s. 46-47 uraditi zadatke.

5.b

U radnoj svesci uraditi strane 80,81. Out and about.

14.5.2020.

Pored časa na Rts-u,pogledati Disney magic english episode 11

5.b

Tabelu nepravilnih glagola Irregular verbs sa kraja udžbenika prepisati u sveske i naučiti što bolje napamet.

21.5.2020.

2.c

Sledeće rečenice napisati u svesku na engleskom:

To je crvena olovka.

To je zeleni krokodil.

To je žuta knjiga.

To je plavo oko.

Ispod ilustrovati zadato u rečenicama.

5.b

Sledeći tekst prevesti na engleski jezik u svesci:

Tom i Džon su prijatelji. Tom sada čita knjigu a Džon sada igra fudbal. Tom ide na plivanje svake nedelje a Džon svira klavir svakog četvrtka. Tom ima sestru Dženi a Džon ima brata Dejva.

28.5.2020.

2.c i 5.b

Pored časa na Rts-u, u sveske ilustrovati rad na temu "My summer holiday".

_______________________________________________________________________

Poštovani roditelji i učenici, stigosmo do kraja ove školske godine. Hvala svima na razumevanju, trudu i radu za vreme ovih teških dešavanja za sve nas. Zaključne ocene su stimulativne i donesene u skladu sa radom i zalaganjem učenika tokom cele školske godine, kako za vreme nastave na daljinu tako i od septembra 2019.godine. Petacima želim uspeh u daljem školovanju a svima ostalima lep odmor i do skorog viđenja u septembru.

Nastavnik Strahinja "The teacher"

UčenikPrvo polugodišteDrugo polugodište31. avgust
Dario Gabor233