Dan ružičastih majica – takmičenje

Učenici naše škole su, u sredu 4. marta, učestvovali u takmičarskom programu povodom obeležavanja Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja, koji je u svetu poznat kao „Dan ružičastih majica“ (Pink Shirt Day). Osnovna škola „Jovan Mikić“ iz Subotice je, po drugi put, organizovala ovaj događaj pod geslom „Tvoj drug te moli: Ne vređaj - to boli“, što je bila i tema konkursa.
Na takmičenju su učestvovale sledeće Osnovne škole: „Jovan Mikić“, „Ivan Goran Kovačić“, „Sečenji Ištvan“, „Sonja Marinković“ i „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Subotice, „Matija Gubec“ iz Tavankuta i „Vuk Karadžić“ iz Bajmoka.
Od devet prikazanih tačaka izvedenih u takmičarskom delu programa, učenici naše škole su osvojili prvo mesto izvođenjem dramskog prikaza pod nazivom „Nek svud’ ljubav s’ja“, uz muzičku numeru. Autor teksta je Aleksandra Antal, učenica 8.b razreda naše škole. Učenike su pripremale: Slađana Knežević - nastavnica srpskog jezika i Danijela Radnić - koordinator Učeničkog parlamenta.
Drugo mesto je osvojio učenik Osnovne škole „Jovan Jovanović Zmaj“ Aleksandar Macura, koji je izveo muzičku numeru „Verujem, ne verujem“. Ovu tačku je pripremila Dragana Sinobad - nastavnica muzičke kulture.
Treće mesto su osvojili učenici sedmih razreda iz Osnovne škole „Jovan Mikić“, koji su izveli dramski prikaz „Ne dozvoli da budem meta“. Autor scenarija je Jelena Damjanović, učenica 7.a odeljenja. Mentor učenika je nastavnica srpskog jezika Snežana Čutura.
Čestitamo svim učesnicima, a posebno nagrađenim učenicima i njihovim mentorima.
Pogledajte Galeriju slika i pogledajte dramski prikaz Nek svud ljubav sja.

Tekst: Danijela Radnić