A gyermekek világnapja

A hónap közepén megemlékeztünk a Gyermekek világnapjára. Az alsós tanulók tanitóikkal beszélgettek a gyermekek jogairól ma, és arról, hogy a múltban megvoltak –e ezek a jogok. Ezeket a e jogokat a gyermekek rajzaikkal fejezték ki és a faliújságot is ezzel a témával töltötték fel. Az iskola előterében, maszk viselésével és a szabályok betartásával gyermekjátékokat játszottak.

Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

A nemzetközi tolerancia napja és a gyermekek elleni erőszak megszüntetésének a napja

Megemlékeztünk a A nemzetközi tolerancia napjára és a gyermekek elleni erőszak megszüntetésének a napjára. A felső osztályos tanulók beszélgetésben vettek részt Dragana Miranović Iskolapszichológussal, aki a Korosztályi csapat vezetője, valamint Ibolja Vitasović tanitónővel, aki a Fórum szinház vezetője. A beszélgetés témája a Mit jelent a tolerancia volt. Az informatika órákon oktató játékot játszottak Boztonság az interneten témával , amelyet a Tijana Juric Fondáció jelenitett meg.

Fordítás: Ibolja Vitasović