Megünnepeltük Đorđe Balašević születésnapját

Az iskola diákjai tanáraikkal és tanáraikkal együtt Đorđe Balašević szövegírónak szentelték a napot, és kreatív módon ünnepelték születésnapját - május 11-ét.
Az iskola tanulói akácfát ültettek az iskola udvarára, és a „Neki novi klinci" és a „Ne lomite mi bagrenje" cimű dalokkal tették még emlékezetesebbé ezt a napot. Az iskola udvarának fái ökológiai jelentőségűek, és minden járókelőt emlékeztetnek a híres zenészre.
A szerb nyelvórán a 8. osztály tanulói keresztrejtvényt oldottak meg Đorđe Balašević dalainak nevével.
A faliújságot a 8.b tanulói diszitették fel.
Đorđe Balašević születésnapja alkalmából, a 6. osztályosok, tematikus napot szerveztek: „Mennyire ismered Đorđe Balašević dalait?" A napot zenehallgatással, Đole szövegeinek felolvasásával és idézetei olvasásával töltötték.
A 6.a osztály tanulói zenehallgatásnak, dalolvasásnak és Đole-idézetek írásának szentelték magukat.
A 2.d osztály tanulói az órákat háttárzene mellett tartották, az iskolaudvarban pedig rövid filmet készítettek a zenészről.
Az 1.b osztály tanulói hallgatták Đole verseit és rajzokat készitettek. A leginkább inspiráló illusztráció az „Odlazi cirkus iz našeg malog grada" volt. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?