Világkenyér napja

Danas (petak - 15. oktobar) smo u Gornjem Tavankutu, raznovrsnim aktivnostima, obeležili Svetski Dan hleba, koji se obeležava svake godine 16. oktobra.
U korelaciji sa Srpskim jezikom i obrađenim tekstom Dragana Lukića: Joca vozi trolejbus, učenici 1.c razreda su, isto kao i Joca, na prvom času jeli palačinke. Nikola Skenderović i Teodora Pejić su objasnili postupak spravljanja palačinki, koji su uradili kao domaći zadatak po izboru.
Svi učenici su dobili simboličan poklon od škole - hlepčić sa poslovicom. Porazgovarali smo o značenju istih, kao i o tome da hleb, od pšeničnog ili kukuruznog brašna, nije osnovna namirnica u svim kulturama i da se u Kini, na primer, umesto hleba jede pirinač. Učenici su u ruci držali kineske štapiće, pogledali smo kratak video o kineskim gradovima i video materijal Kineski u tri minuta, gde smo čuli kako se pozdravlja na kineskom jeziku i videli kinesko pismo.
Pravili smo i peciva od papira. Lásd a képgalériát

Vélemény, hozzászólás?