A Horvát Könyvtárak Napja

2010.-ben a A Horvát Könyvtárosok Társulata kikiáltotta november 11.-ét a Horvát Könyvtárak Napjává, abból a kiindulásból, hogy beláthatóbbá tegye ezek munkáját és aktivitásait szélesebb körökben, valamint hogy megszüntesse azokat a sztereotipiákat,amelyek kialakultak a könyvtárak és könyvtárosok munkájával kapcsolatban.
E nap alkalmával tanulóink Josipa Kojić, Ibolja Vitasović és Miorena Rendulić tanárokkal kidiszitették az iskola faliújságát, mellette pedig egy könyv-automatát helyeztek el, ahol a tanulók megtalálhatják a modern irodalom érdekes kiadványait.
A 7. osztályos tanulók egy rövid szindarabot is készitettek Az iskolakönyvtár néven, amelyről felvétel készült. A szindarabban a tanulók véleménye és élményei láthotók, nézzétek - nézze meg az alábbi videót.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?