Nemzetközi irástudás nap

Ezt a nemzetközi napot szeptember 8 -án ünneplik világszerte. Az írástudás napjának megünneplésének ötlete 1965 szeptemberében jelent meg Teheránban, az oktatási miniszterek világkonferenciáján az írástudatlanság felszámolása témában. Egy kezdeményezést mutattak be az év egy napjának - a Nemzetközi Írástudás Napjának - meghirdetésére annak érdekében, hogy megünnepeljék ezt a napot, de figyelmeztessenek az írástudás fontosságára is. Szeptember 8-át választották a megemlékezés napjává, az UNESCO pedig 1966 -ban kezdte meg a megemlékezést.
Iskolánk tanulói különféle tevékenységekkel ünnepelték a Nemzetközi Irás Napot, és az olvasás éveiben. Az alsó tagozat - 3.c és 4.c - fontos szabályokat ismételtek meg a nagybetű írásakor, valamint a mondatok jelentés szerinti és formai írását, míg a felsőbb évfolyamok diákjai szerkesztették a faliújságot. Otthonról hozták a számukra különösen kedves hazai és világirodalmi műveket, és bemutatták osztálytársaiknak. Desanka Maksimović, Miroslav Antić, Hans Kristijan Andersen, Mate Lovrak, Zvonimir Balog és még sokan mások szavait lehetett hallani a sportpályán, az udvaron és az iskola átriumából. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?