Polgári nevelés

Добар дан драги моји мали грађани!

На почетку да вама, и вашим најближима, пожелим - пре свега, добро здравље.

Ово ће бити наш основни начин комууникације за Учење на даљину док траје ванредно стање изазвано пандемијом коју је изазвао вирус COVID-19 (Coronavirus).

Све информације, смернице за рад, упутства, домаће задатке, сугестије и друго - од наставника Грађанског васпитања, ћете добијати путем школског сајта (ове странице), под ознаком своје групе.
Свима ћу се обраћати појединачно (по имену), а уколико нека информација у својој реченици нема ничијег имена - то значи да се односи на све ученике у групи.
Ви ћете са мном комуницирати, искључиво, помоћу електронске поште (e-mail) и, у ретким приликама, телефонским позивом. Оба вида коммуникације ћемо користити радним даном у времену од 10:00 до 18:00 часова; Школски сајт вам је на располагању 24 сата дневно.

Адреса моје електронске поште (e-mail) на коју ћете слати ваше поруке глласи:
miroslav.popovic@osmgubec.edu.rs.
Савет:
- Можете ми слати по једну поруку (не више) дневно - радним даном. Немојте ме „затрпавати" порукама и за сваку вашу поруку ја ћу послати одговор да сам је примио;
- Код писања поруке упућене наставнику (мени), обавезно напишите своје име и наведите да је порука везана за Грађанско васпитање;
- Фајлови које будете слали као прилог (Atachment), за постављање на школски сајт, не смеју бити већи од 8 Mb;
- Фајлови које будете слали као прилог (Atachment) и као одговор на постављени задатак могу имати облик (екстехзију):
Office пакета - .doc, docx, .xls, .xlsx, ppt, pptx...,
Adobe или слично - .pdf.
слике (image) - .jpg, jpeg, .png, .bmp... и
аудио и видео записе - .mp3, .mp4, .wav...

Број телефона (за ретке прилике) гласи: +381 65 9767025.

Наша средства за рад биће:

- Дешавања у вашем ближем и даљем окружењу;
- Свеска за Грађанско васпитање;
- Папири и листови од блокова за цртање;
- Телевизијски програми;
- Мултимедијалне плтаформе;
- Садржаји на интернету (Е-уџбеници, YоуТубе…) и
- остало (по потреби и договору).

О сваком ученику ће се водити евиденција која ће садржавати следеће ставке:

- Датум слања поруке;
- Урађен задатак (или није);
- Мишљење о (не)урађеном задатку;
- Још понешто (по потреби и договору).

Запажања за ваше залагање ће бити:
Најбоље, боље, добро, неурађено и слично (формативно оцењивање).

Будите ми добри и здрави и слушајте своје родитеље!

Група 5. и 6. разреда

Задатак број 1

- У свеску за Грађанско васпитање урадити следећу тему: „Чувам своје здравље и здравље других људи у време пандемије Корона вирусом (Coronavirus)“.
- То требате урадити на један од, два наведена, начина:
1. Цртежом у боји или
2. Написаним текстом од, најмање, 10 реченица.
- Радове сликати и послати што пре, а најкасније до среде 15. априла, електронском поштом.

Задатак број 2

- У свеску за Грађанско васпитање урадити следећу тему: „Једна смешна ситуација која (ми) се десила за време „Учења на даљину" у комуникацији између ученика и наставника, а у време пандемије Корона вирусом (Coronavirus)“.
- То требате урадити на један, од три наведена, начина:
1. Цртежом у боји,
2. Написаним текстом од, најмање, 5-10 реченица или
3. Снимком Screenshot-а из вашег мобилног телефона.
- Радове сликати и послати (или послати Screensho) што пре, а најкасније до петка 15. маја у 18:00 часова, електронском поштом.

Име и презиме 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Ернад Имшировић
Ивана Молнар
Валентина Моравчић
Лорена Бошњак
Алекса Чота 5
Јелена Иванић
Денис Краснић
Ивана Моравчић
Оливера Седлак 5 5*
Петар Седлак 4 5
Јонатан Сијанта
Урош Иванић
Бојана Кнежевић 5* 5*
Адријан Колар
Алекса Станковић 4 5
Ленка Тодосијевић

Група 7. и 8. разреда

Задатак број 1

- Посетите страницу сајта „Светски метар“ на следећој адреси и пртите (бележите) податке одређени временски период (нпр, - 48 часова).
- Затим ћете у свеску за Грађанско васпитање урадити следећу тему: „Шта запажам и шта закључујем у вези пандемије Корона вирусом (Coronavirus) у свету и у Србији“.
- То требате урадити на један од, два наведена, начина:
1. Цртежом у боји или
2. Написаним текстом од, најмање, 10 реченица.

Задатак број 2

- То требате урадити на један, од три наведена, начина:
1. Цртежом у боји,
2. Написаним текстом од, најмање, 5-10 реченица или
3. Снимком Screenshot-а из вашег мобилног телефона.

Име и презиме 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Михаела Кадић