Tanulmányi kirándulás Budapesten

Učenici od 5. do 8. razreda su, sa svojim odeljenjskim starešinama, posetili Budimpeštu u okviru studijskog putovanja. Po dolasku u grad, obišli smo Trg heroja, a zatim smo se uputili u kompleks Vajdahunjadi zamka, koji je replika doma grofa Drakule iz Transilvanije. U obilasku Muzeja poljoprivrede, najvećeg muzeja te vrste u Evropi, đaci su pokazali odlično poznavanje biljnog i životinjskog sveta, kao i oruđa kojim se čovek ranije služio. Zgrada Parlamenta ostavila je i na učenike i na nastavnike poseban utisak. Kako je treći u svetu, a drugi u Evropi po veličini, svojim izgledom, arhitekturom i enterijerom, zadivio je sve. Zatim je predstavljen spomenik „Cipele na obali Dunava”. Prešavši preko Lančanog mosta, fotografisali smo se ispred Budimske palate. Nakon šetnji po gradu, a pre polaska za Tavankut, uputili smo se u Tropikarijum, gde smo imali prilike da vidimo ajkule, meduze, raže... Umorni ali srećni, krenuli smo kućama. Doživljaji i anegdote iz Budimpešte prepričavaće se do sledećeg putovanja. Lásd a képgalériát.

Vélemény, hozzászólás?