Projektoktatás

Klón Gupčeve lipe - fenológiai és meteorológiai mérések

Na internet stranici Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja, postavljena je Zbirka primera pripreme za časove i školskih projekata na kojima se podstiče kritičko mišljenje i rešavanje problema i koristi mikrobit (Link).
U zbirku je uvršten i projekat naše škole „Klon Gupčeve lipe - fenološka i meteorološka merenja”, koji je nagrađen prvim mestom na takmičenju u programiranju u okviru projekta Škola za 21. vek, održanom u Zrenjaninu, 29. novembra 2019. godine. O projektu naše škole možete pročitati više na stranicama 152 do 166 „Zbirke primera pripreme za časove i školskih projekata...".
Više informacija možete pronaći na internet stranici ZUOV-a.

Projekthét az „Ivan Sarić" műszaki iskolában

Május 11-én, kedden tartották az „Ivan Sarić" Műszaki Iskolában a Projekthetet, amelynek célja, hogy arra ösztönözze a hallgatókat és a tanárokat, hogy osszák meg tudásukat és készségeiket a különböző területeken megvalósuló projektek megvalósításában. Az idei Projekthéten hat középiskola vett részt, ahol diákjaink és mentoraik 7 projektet mutattak be.
1.projekt - Zenekesztyű, AnaDavčik 7.b;
2. projekt - mikro: bit -Sétáló robot, Andreas Damjanoski 7.b;
3.projekt - CO: BIT- 19 - Hőmérséklet mérése, Bogdan Kovačević 5.a;
4. project - Smart lámpa, Fabijan Dulić 7.a;
5. projekt - CO: BIT- 19 – Ne érintsd meg, Luka Vuković 7.a és
6. projekt - Gyakorlatok segítése Mikulás, Nadja Kopilović 7.b.
- Mentor: Branko Stantić - mérnöki, technológiai és informatikai tanár.
7. projekt - Platonova tela, Dunja Pašić, Katarina Šegina és Nikoleta Čupak.
- Mentorok: Ivana Vuković és Biljana Vojnić Hajduk - matematikatanárok.
Andreas Damjanoskios 7. osztályos tanuló 3. helyezést ért el.

Fordítás: Ibolja Vitasović