Fragen Sie einen Psychologen

Quiz binden

Schule zur Zeit des Corona-Virus

Mere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbegavajte kontakte sa osobama koje kašlju, kijaju, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gde se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljno perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korišćenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kijate, pokrijte usta i nos papirnom maramicom i bacite je odmah u kantu za đubre!
- Ako nemate papirnu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne doditujte prstima oči, nos i usta.
- Izbegavajte rukovanje, zagrljaj i ljubljenje.
- Držite se na odstojanju od 2 metra od sagovornika.
- Provetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenom.

Schuljahr 2020/21.

Fazit des Krisenstabes zur Organisation und Durchführung des Unterrichts.
Preporuke za prevenciju COVID-19 u školskoj sredini (Institut za javno zdravlje Srbije „Dr. Milan Jovanović Batut“).
Professionelle Anweisungen für die Organisation und Durchführung der Bildungsarbeit in der Grundschule im Schuljahr 2020/2021.

Oberschulklassen: Gruppen und Klassenzimmer (Schränke).

Willkommen auf der Internetpräsentation von SchülerInnen und LehrerInnen der Grundschule „Matija Gubec“ aus Tavankut.

Die Präsentation ist der Ort, wo Sie Auskünfte über unsere Schule und Schulaktivitäten bekommen, aber sie hat auch die Aufgabe die SchülerInnen, LehrerInnen, Eltern und Lokalgesellschaft über den Bereich der Wissenschaft, Technik, Sport usw. zu unterrichten.

Posebna pažnja prilikom uređivanja web-stranice se vodi kod poštovanja:
- Zakonitosti u domenu vrste, obima, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posetiocima sajta,
- Zaštite integriteta Ustanove koju internet stranica prezentuje i predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Prava na zaštitu i tajnost ličnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Tačnosti iznetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autorizuju, proveravaju, beleže i čuvaju, određeni vremenski period.

Internet stranica je dostupna na pet jezika: srpskom i hrvatskom (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskom (kao jeziku lokalne sredine) i engleskom i nemačkom (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Srpski jezik je dostupan na ćiriličnom i na latiničnom pismu.
Svaka stranica je prevedena na navedene jezike u potpunosti i dostupna je posetiocima sajta.

Die Webpräsentation befindet sich in der Aufbau und Anpassungsphase und wir bitten Sie um Geduld und Verständnis während Ihres Besuchs. Danke!