Godina čitanja 2021.

- „Želiš znati? Želiš osjećati? Čitaj!
Čitanje povećava emocionalnu inteligenciju i toleranciju." -

Čitanje povećava emocionalnu inteligenciju i toleranciju. -
Učenici i djelatnici naše škole podržali su inicijativu kojom je 2021. godina proglašena Godinom čitanja. Kako bismo i sami dali doprinos, odlučili smo svaki mjesec, do kraja godine, posvetiti jednoj književnoj vrsti te pročitati najdraža djela, ulomke iz najdražih djela i upoznati vas s dragim književnicima.
Svaki petak, nakon 12:00 sati, u kutku Godina čitanja 2021. možete uživati u našim aktivnostima te otploviti s nama u svijet koji inače možda nikada ne biste vidjeli, upoznati ljude koje inače nikada ne biste susreli, osjetiti nešto što je davno zaboravljeno u nama.
Ovaj mjesec odlučili smo se prisjetiti najznačajnijih predstavnika basni te Vam otkriti zašto ih toliko volimo čitati.

Mere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbegavajte kontakte sa osobama koje kašlju, kijaju, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gde se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljno perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korišćenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kijate, pokrijte usta i nos papirnom maramicom i bacite je odmah u kantu za đubre!
- Ako nemate papirnu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne doditujte prstima oči, nos i usta.
- Izbegavajte rukovanje, zagrljaj i ljubljenje.
- Držite se na odstojanju od 2 metra od sagovornika.
- Provetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenom.

- Indikatoren und Grenzwerte der Risikobewertung von der Übertragung von SARS-COV-2-Viren

Schule 2021/22. Jahr

- Empfehlungen zum Beginn des Schuljahres;
- Organisation und Erreichung des Lehrprozesses;
- Professionelle Anweisungen zur Organisation und Umsetzung des Unterrichts.

Willkommen auf der Internetpräsentation von SchülerInnen und LehrerInnen der Grundschule „Matija Gubec“ aus Tavankut.

Die Präsentation ist der Ort, wo Sie Auskünfte über unsere Schule und Schulaktivitäten bekommen, aber sie hat auch die Aufgabe die SchülerInnen, LehrerInnen, Eltern und Lokalgesellschaft über den Bereich der Wissenschaft, Technik, Sport usw. zu unterrichten.

Posebna pažnja prilikom uređivanja web-stranice se vodi kod poštovanja:
- Zakonitosti u domenu vrste, obima, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posetiocima sajta,
- Zaštite integriteta Ustanove koju internet stranica prezentuje i predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Prava na zaštitu i tajnost ličnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Tačnosti iznetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autorizuju, proveravaju, beleže i čuvaju, određeni vremenski period.

Internet stranica je dostupna na pet jezika: srpskom i hrvatskom (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskom (kao jeziku lokalne sredine) i engleskom i nemačkom (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Srpski jezik je dostupan na ćiriličnom i na latiničnom pismu.
Svaka stranica je prevedena na navedene jezike u potpunosti i dostupna je posetiocima sajta.