Kislányok napja az IKT szektorban

2023.

Ezt a Nemzetközi napot április 27-én ünnepeljük.
A rendezvényen belül az egyik fontos tevékenység a lányok céglátogatása és sikeres üzletasszonyokkal való találkozás, akik példaképül szolgálhatnak a lányok számára. Idén Kopilović Anita tanárnő az érdeklődő 7. és 8. osztályos tanulókat vitte el a ContiTech Fluid céghez.
A cégnél alkalmazott nők: bemutatták cégüket, szerepüket abban, milyen szakmában dolgoznak, milyen beosztásban dolgoznak, és hogyan.

Fordítás: Ibolja Vitasović

2022.

Učenice: Elena Suknović, Teolinda Glavaš, Jovana Tumbas Loketić, Dunja Nimčević, Dunja Dražić, Dajana Vujković Bukvin, Anđela Stantić, Nađa Kopilović i Vedrana Nimčević posetile su, u pratnji nastavnice Anite Kopilović, kompaniju Continental ContiTech Fluid u Subotici, povodom obeležavanja Dana devojčica u IKT sektoru.
Ovaj dan se obeležava sa ciljem da se devojčice, učenice sedmih i osmih razreda osnovnih škola osnaže prilikom odabira budućih profesija i da ne podležu stereotipima, te da biraju svoj poziv u - netipično ženskim, zanimanjima. Tokom posete, učenice su imale priliku da se upoznaju sa kompanijom Continental i programom dualnog obrazovanja, obiđu deo proizvodnog pogona, i upoznaju se sa zaposlenim ženama u kompaniji. Saznali su koji su to ciljevi zaposlenih, kakve veštine, znanja i sposobnosti podrazumevaju radna mesta smenovođe i inženjera industrijalizacije proizvoda, kao i prednosti i nedostatke tih radnih mesta.

Vélemény, hozzászólás?