Filmska radionica

Iako su za učenike školski praznici počeli prije tjedan dana, prethodni dani u našoj školi bili su veoma dinamični jer je filmska radionica pod nazivom „Kad se male ruke slože” organizirana u prostorijama škole.
Prvoga dana redatelji i mentori, Branko Ištvančić i Zoltan Šifliš podučavali su sudionike radionice osnovama filmskoga izraza te ih uveli u nevjerojatan svijet filma. Naučili smo što su to kadar, filmski plan, kut snimanja…Potom smo zajednički osmislili scenarij, odredili stručnjake za ton, snimatelje, organizatora snimanja i kao pravi redatelji preuzeli kameru, te uz savjete naših mentora, snimili kratki film. U montaži smo odabrali najzanimljivije scene i naučili kako ih posložiti, obraditi i objediniti.
Dobro smo se zabavili promatrajući svijet filmskom kamerom, a kratki film koji smo nazvali „Čari naše škole” moći ćete uskoro pogledati. Pogledajte galeriju slika.

Tekst: Ivana Horvat