Internationaler Frauentag

Svake godine 8.marta širom sveta obeležava se Međunarodni dan žena. U našoj školi učenici se uvek pripremaju za taj dan. Neki su izrađivali čestitke za mame, neki su učestvovali u sadnji cveća, neki su snimali video poruke, a učenički parlament se odlučio da ovaj dan posveti ženama koje su menjale istoriju. Članovi Učeničkog parlamenta su birali po jednu poznatu ženu, pripremili njenu kratku biografiju i citat po kome je poznata. Po čemu su ove žene zaslužne i kako su one izgledale može se videti na panou kod glavnog ulaza u školu. Osim toga, jedini muški član učeničkog parlamenta, Danilo Dudaš, u sredu 8.marta obišao je zaposlene i učenice naše škole i uputio im čestitke povodom njihovog dana.