Willkommen auf der Internetpräsentation von SchülerInnen und LehrerInnen der Grundschule „Matija Gubec“ aus Tavankut.

Die Präsentation ist der Ort, wo Sie Auskünfte über unsere Schule und Schulaktivitäten bekommen, aber sie hat auch die Aufgabe die SchülerInnen, LehrerInnen, Eltern und Lokalgesellschaft über den Bereich der Wissenschaft, Technik, Sport usw. zu unterrichten.

Posebna pažnja prilikom uređivanja web-stranice se vodi kod poštovanja:
- Zakonitosti u domenu vrste, obima, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posetiocima sajta,
- Zaštite integriteta Ustanove koju internet stranica prezentuje i predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Prava na zaštitu i tajnost ličnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Tačnosti iznetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autorizuju, proveravaju, beleže i čuvaju, određeni vremenski period.

Internet stranica je dostupna na pet jezika: srpskom i hrvatskom (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskom (kao jeziku lokalne sredine) i engleskom i nemačkom (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Srpski jezik je dostupan na ćiriličnom i na latiničnom pismu.
Svaka stranica je prevedena na navedene jezike u potpunosti i dostupna je posetiocima sajta.