INOVA-MLADI 2022.

22. Međunarodna izložba inovacija učenika osnovnih i srednjih škola i studenata u Zagrebu
Naša škola sudjelovala je na najvećoj izložbi mladih u Republici Hrvatskoj, koja od 2001. godine prati, ocjenjuje i nagrađuje dostignuća mladih zagrebačkih inovatora, uz goste iz Hrvatske i inostranstva.
INOVA-MLADI je program Saveza inovatora, Zajednice inovatora Fakulteta strojarstva i brodogradnje i zagrebačkih zajednica mladih inovatora s ciljem da velikom izložbenom manifestacijom potaknu u osmišljavanju inovacija mlade u Republici Hrvatskoj i okruženju.
Izložba je održana 7. svibnja u Zagrebu na Fakultetu strojarstva i brodogradnje. Na izložbi je prikazano preko 300 radova podijeljenih u tri grupe: osnovne škole, srednje škole i fakulteti. Svečanom otvaranju i samoj manifestaciji prisustvovala je ravnateljica škole Stanislava Stantić Prćić.
Naša se škola predstavila s dva rada: Edukativni roboti i Zaštitnik ptica. Radove su izložili Nikola Vajhand, Bogdan Kovačević, Lara Prćić i Bojana Knežević, učenici šestoga razreda. Žiri je ocjenjivao i bodovao radove. Radove naših učenika kao i jedan broj radova drugih sudionika komisija je pratila online, uz prezentaciju i video materijal.
Svi su učenici, njihovi mentori i škole dobile priznanje za sudjelovanje na izložbi. Svečana podjela odličja, učenika školâ iz Subotice, predviđena je do kraja nastavne godine.

Prijevod: Bruno Dronjić

Vélemény, hozzászólás?