Izložba u Domu kulture

Humanitarna izložba starih svetih slika, vlasnika Dragana Čovčića, održana je u Domu kulture u Tavankutu u saradnji sa MZ Tavankut i našom školom. Izložbeni prostor je bio popunjen sakralnim predmetima, slikama, kao i radovima učeničke zadruge. Prigodnim programom u kome su učestvovali učenici 3.b i 4.b odeljenja otvorena je humanitarna izložba, kojoj je bio cilj nekadašnje svete slike ponovo oživeti u našim domovima, te prikupljenim donacijama pomoći što bolji psihofizički i kongitivni razvoj naše dece kroz nabavku nastavnih sredstava i (nezaobilazni) školski kombi, kojim bi se mogle ostvariti brojne vannastavne aktivnosti.
„Ovo je prva u nizu humanih akcija, kojom želim pomoći svojoj zajednici“ - kaže vlasnik izložbe Dragan Čovčić.

Tekst: Zorica Svirčev