Sveta liturgija

U saradnji sa Crkvenom opštinom u Subotici organizovana je, u nedelju 19. septembra, poseta naših đaka, sa verske nastave (Pravoslavni katihizis), crkvi Vaznesenja Gospodnjeg u Subotici, kojom prilikom je služena Sveta Liturgija i Molepstvije o početku školskog rada pred početak nove školske godine.
Prisutni su bili đaci koji pohađaju ovaj predmet u okviru obaveznog izbornog predmeta sa svojim veroučiteljem Srđanom Gruborom, kao i đaci iz ostalih osnovnih i srednjih škola. Okupljeni blagočestivi narod pomolio se da Duh Sveti, svojom božanskom blagodaću, razgori srca đaka po školama i svim prosvetnim ustanovama, i da svima otvori umove za poznanje svakog dobrog dela i sticanje veština i znanja kojima se izgrađujemo u slavu Trojičnoga Boga, a za lično i sveopšte spasenje!

Tekst: Srđan Grubor