Светски дан књиге

Сваке године, 23. априла, обележава се Светски дан књиге и ауторских права.
Тим поводом у библиотеци школе је организована чајанка на коју су ученици понели омиљене књиге, како би их представили вршњацима. Најхрабрији међу њима су, веома надахнуто, говорили о својим омиљеним јунацима и њиховим авантурама. Чули смо кроз какве све пустоловине је прошла Дуга Сивић да би открила своју моћ, прича „О дугмету” нас је научила да је унутрашња лепота та која нас одређује. Насмејали смо се уз Нушића и његову комедију забуне - „Сумњиво лице” и открили књиге у којима су сабране мудре мисли које нам могу показати пут када смо у недоумицама. На крају дружења смо уз чај и бакине колаче истакли важност читања и закључили да поред тога што кроз читање учимо и богатимо вокабулар, у исто време, развијамо машту, критичко мишљење и емпатију. Погледајте галерију слика.

Текст: Ивана Хорват