Welttag der sauberen Hände

Prvi put je u svetu, ali i kod nas, Svetski dan čistih ruku obeležen 15. oktobra 2008. godine. Glavni cilj ovog dana je razvoj kulture pravilnog pranja ruku - kako odraslih, tako i dece.
Svake godine 3,5 miliona dece ne doživi svoj prvi rođendan zbog proliva i upale pluća, a sve zbog neodržavanja higijene ruku - sapunom.
Pranje ruku je jednostavna, ali spasonosna, mera i treba je pretvoriti u svakodnevno automatsko i praktično ponašanje svake osobe. Zbog toga su učenici 7.b razreda, zajedno sa nastavnikom hemije Slavkom Benčikom, istražili kako se pravi domaći sapun, a koji su koristili još i naše bake. Na tu temu su i osmislili i uredili pano kako bi i ostali učenici naše škole se upoznali sa tehnikom pravljenja domaćeg sapuna. Ujedno su s nastavnicom biologije, Ljiljanom Jurčak, obnovili i utvrdili znanja o pravilnom i temeljnom pranju ruku sa sapunom i toplom vodom.

Уређење паноа

« von 4 »

Tage Brot

Ученици наше школе обележили су Светски дан хлеба и тим поводом су украсили школски пано дечијим радовима с мотивима хлеба, као и поучним изрекама о овом исконском производу.
У изради ликовних радова посебно су се истакли ђаци 3.а одељења, учитељице Мирјане Саванов. Ученици одељења 8.б и 8.ц су, такође, дали свој допринос у изради паноа написавши реч хлеб на неколико страних језика.
По већ устаљеном обичају, чланови Ученичког парламента су преузели едукативну страну обележавања овог значајног датума, тако што су својим вршњацима приказали презентацију о конзумирању хлеба кроз историју, његовом пореклу, као и врстама хлеба, у свету и код нас.
Фотографије у прилогу говоре више од самих речи.