Internationaler Tag der gegenseitigen Unterstützung

Međunarodni dan međusobnog pomaganja obeležava se 26. oktobra. Smisao ovog dana jeste da pogledamo ljude oko sebe, ljude koji nas okružuju, saslušamo ih, uputimo im osmeh, podelimo sa njima lepu reč ili samo pridržimo vrata.
Učenici i zaposleni u našoj školi su obeležili ovaj dan brojnim aktivnostima: uređivanjem školskog panoa, čitanjem izreka i citata o dobrim delima i učešćem na školskom foto-konkursu, na kome je Nikoleta Čupak. učenica 8.b odeljenja, osvojila prvo mesto za najbolju fotografiju.
Ujedno, naša škola se priključila akciji prikupljanja vizitkartica za Ivana Rapaića, studenta iz Bačkog Brega, koji ima Asperbergov sindrom. Hobi mu je prikupljanje vizitkartica, a krajnji cilj da, jednog dana, postavi i Ginisov rekord.
Niko nikada nije postao siromašan dajući drugima“, Anna Frank.