Lesen an den Sternen

U ponedjeljak, 21. ožujka, učenici 5. a i 8. a razreda sudjelovali su na gradskoj razini natjecanja Čitanjem do zvijezda u organizaciji gradske knjižnice iz Subotice.
Šestero učenika 5. razreda te tri učenika 8. razreda natjecali su se u tri tročlane ekipe. Učenici su imali za zadatak pročitati tri knjige te pogledati njihove filmske adaptacije. Riječ je o knjigama Vještice Roalda Dahla, Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu Ransoma Riggsa te Tajni vrt Francesa Hodgsona Burnetta. Na natjecanju je ukupno sudjelovalo sedam ekipa. Naši su učenici zauzeli treće, peto i šesto mjesto. Već iskusnim osmašima za dlaku je izmaklo državno natjecanje, jer su samo prva dva mjesta vodila na sljedeću, završnu razinu natjecanja. Petašima je ovo bio prvi susret s novim načinom provjere pročitanog teksta i sjajna priprema za sljedeću godinu. Svi su učenici iskazali izuzetno zadovoljstvo stečenim iskustvom i izrazili želju za ponovnim sudjelovanjem.
Sve navedeno pomno su popratili i nastavnici hrvatskog jezika Morena Rendulić i Bruno Dronjić, koji su ujedno i pripremali učenike za natjecanje.
Ni učenici ni nastavnici nisu otišli kući praznih ruku, jer su na dar dobili knjigu bunjevačke autorice Katarine Firanj i potvrdu o sudjelovanju.

Takst: Bruno Dronjić