Projektna nastava

Projektna nedjelja u Tehničkoj školi „Ivan Sarić” - 2022.

U utorak, 10. svibnja, održana je Projektna nedjelja u Tehničkoj školi Ivan Sarić u Subotici, koja za cilj ima podticanje učenika i nastavnika da svoja znanja i vještine usmjere k realizaciji projekata iz različitih područja.
U ovogodišnjoj Projektnoj nedjelji predstavljeno je 67 projekata na čijoj realizaciji je, tijekom proteklih nekoliko mjeseci, radilo 136 učenika i 47 mentora.
Naši učenici su predstavili 5 projekata:
1. projekt - Električno vozilo Noddy, Vedran Vojnić Hajduk, Nađa Kopilović i Dajana Vujković Bukvin - učenici 8. b;
2. projekt - Programiranje: Tijelo drona, Andreas Damjanoski (8. b),
3. projekt - Računarska igrica Pakleni vozač, Ana Davčik i Bojana Knežević, učenice 8. b,
4. projekt - mFootball, Fabijan Dulić i Luka Vuković, učenici 8. a i
5. projekt - Crtajući robot, Bogdan Kovačević - 6. a.
Učenici 8. b odjeljenja: Vedran Vojnić Hajduk, Nađa Kopilović i Dajana Vujković Bukvin osvojili su 3. mjesto sa svojim projektom električnog vozila Noddy.
U srijedu, 11. svibnja, održana je svečana dodjela priznanja na kojoj su svi nagrađeni učenici dobili dvije stručne knjige i diplomu. Tim je kao nagradu dobio računalnu opremu te voucher u iznosu od 19.000,00 dinara za kupovinu dodatne računalne opreme. Pogledajte galeriju slika.

Prijevod: Bruno Dronjić

Klon Gupčeve lipe - fenološka i meteorološka mjerenja

Na internet stranici Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja, postavljena je Zbirka primera pripreme za časove i školskih projekata na kojima se podstiče kritičko mišljenje i rešavanje problema i koristi mikrobit (Link).
U zbirku je uvršten i projekat naše škole „Klon Gupčeve lipe - fenološka i meteorološka mjerenja”, koji je nagrađen prvim mjestom na natjecanju u programiranju u okviru projekta Škola za 21. stoljeće, održanom u Zrenjaninu, 29. studenoga 2019. godine. O projektu naše škole možete pročitati više na stranicama 152 do 166 „Zbirke primera pripreme za časove i školskih projekata...".
Više informacija možete pronaći na internet stranici ZUOV-a.

Projektna nedjelja u Tehničkoj školi „Ivan Sarić”

U utorak, 11. maja, održana je Projektna nedelja u Tehničkoj školi „Ivan Sarić“, koja za cilj ima da podstakne učenike i nastavnike da svoja znanja i veštine usmere ka realizaciji projekata iz različitih oblasti. U ovogodišnjoj Projektnoj nedelji učešće je uzelo šest srednjih i sedam osnovnih škola, gde su se naši učenici i njihovi mentori predstavili sa 7 projekata:
1. projekat - Muzička rukavica, Ana Davčik 7.b;
2. projekat - micro:bit - Hodajući robot, Andreas Damjanoski 7.b;
3. projekat - CO:BIT - 19 - Merenje temperature, Bogdan Kovačević 5.a;
4. projekat - Pametna lampa, Fabijan Dulić 7.a;
5. projekat - CO:BIT - 19 - Ne dodiruj lice, Luka Vuković 7.a i
6. projekat - Vežbaj i pomozi Deda Mrazu, Nađa Kopilović 7.b.
- Mentor: Branko Stantić - nastavnik tehnike i tehnologije i informatike.
7. projekat - Platonova tela, Dunja Pašić, Katarina Šegina i Nikoleta Čupak.
- Mentorke: Ivana Vuković i Biljana Vojnić Hajduk - nastavnice matematike.
Učenik 7.b odeljenja Andreas Damjanoski osvojio je 3. mesto.