Читањем до звијезда

Ученици наше школе су, 29. јануара, учествовали на школском такмичењу Читањем до звијезда.
Ученици 7.а разреда: Фабијан Дулић, Лука Вуковић и Мартин Вуковић пласирали су се на међушколско такмичење (остваривши по 26 од, могућих, 40 бодова), где ће представљати нашу школу. Да све прође како треба, бринуо је трочлани жири, кога су чиниле наставнице: Морена Рендулић, Слађана Кнежевић и Анита Копиловић.
Овогодишња тема такмичења су летњи празници, са службеним називом У свијету књиге, за коју су се ученици спремали читајући 4 књижевна дела: Јадранка Клепац, Мирис књиге; Роалд Дал: Матилда; Мореа Банићевић: Демон школске књижнице; Лиз Пихон, Том Гејтс: Свјетски дан књиге: Најбољи у повијести (досад).
Ишчекујући следећи ниво такмичења Читањем до звијезда ученици ће прелиставати књиге, подсећати се најважнијих детаља и присетити се онога што нису успели у досадашњему такмичењу.
Желимо им пуно среће и што боље резултате на такмичењу које следи.