Дан саксофона

Централна школа у Доњем Таванкуту, као и подручне школе у Љутову и Горњем Таванкуту, обележиле су Дан саксофона, који се обележава 6. новембра.
Првог дана свечаности у гостима нам је био Адам Радетић, саксофониста и наставник музичке кулутре, који предаје овај предмет у Основној школи „Мајшански пут“. Наставник је упознао ученике нижих разреда са овим дувачким инструментом, објаснио како се користи, као и његов настанак и употребу. Одсвирао је џез и класичну нумеру, затим је уследио мали квиз знања који су наши ђаци успешно решили. Наставник је извео познате композиције из „Харија Потера“, „Игре престола“, „Пинк Пантера“, затим Бетовенову композицију - „За Елизу“, „Четири годишња доба“ - Вивалдија и друге.
Другог дана, вишим разредима представила су се тројица младих саксофониста: Андреј Станковић - ОШ „Сечењи Иштван” (8.2 разред), Јован Крнајски Беловљев - ОШ „Јован Јовановић Змај” (8.ц разред) и Филип Раце - ОШ „Јован Јовановић Змај” (8.б разред) из класе Николе Мацуре.
Бела Анишић, наставник музичке културе, говорио је о историји саксофона и Адолфу Саксу.
Вредни ђаци су украсили и улазни пано и посветила га овом догађају.
Током ова два дана сви су се дивно провели, нешто ново чули и сазнали, уживали у музици која је лек за душу. Погледајте галерију слика.

Текст: Слађана Кнежевић