„Brücke verstehen – Zusammenarbeit zwischen den Generationen”

Tokom prethodne dve nedelje prikupili smo velik broj radova za republički likovni konkurs „Most razumevanja-međugeneracijska saradnja“, raspisan od strane Ministarstva prosvete i Poverenika za zaštitu ravnopravnosti, a povodom 1. oktobra obeležavanja dana starijih. Ideja je da učesnici budu učenici svih osnovnih škola u Srbiji, koji će predstaviti na svojim radovima položaj naših najstarijih sugrađana. Cilj ovog konkursa je pružiti deci mogućnost da daju doprinos boljem razumevanju starenja i borbi protiv diskriminacije starijih, a samim tim i izgradnji pravednijeg i tolerantnijeg društva u kome svi imaju pravo na dostojanstven život, bez obzira na godine. Ovom pozivu odazvali su se naši učenici od starijih razreda:
- David Nimčemić, Luka Mamužić (5.a),
- Ma Ming Ksin, Marija Perepelica, Nađa Bedeković, Nađa Stanković, Sara Gurinović, Simona Davčik, Staša Stanković, Teodora Evetović, Lucija Babijanović, Lana Skenderović, Anja Gadžur, Anastazija I. Ivandekić, Aleks Dimitrijević (5.b),
- Diona Šefer (6.a),
- Luka Čović, Nemanja Tot, Jovana Cvijanov, Kosta Stipić, Ivan Horvat, Filip Stipić, Arnel Imširović, Anđela Gazibar, Aleksa Gadžur (7.b) i
- Teodora Popović, Nikola Vajhand, Žana Suknović, Maja Matić, Marija Mačković, Marija Moravčić, Lara Prćić, Dejan Bulatović, Danilo Dudaš (8.b).
Hvala im na tome. Sie sehen sich die Bildergalerie an.