Jahrestag der Geburt von Vesna Parun

U utorak, 12. travnja, učenici 5. a razreda su, zajedno sa svojim nastavnikom hrvatskoga jezika i književnosti Brunom Dronjićem, obilježili 100. godišnjicu rođenja hrvatske pjesnikinje Vesne Parun (10. travnja 1922. - 25. listopada 2010.).
Današnje obilježavanje Vesnina 100. rođendana obuhvaćalo je tri dijela rada. Prvi su dio sata učenici u skupini odgovarali na pet zadataka vezanih uz nekolicinu odabranih Paruničinih pjesama, koji su uključivali prepoznavanje i slaganje dijelova pjesama u jednu, vodeći se motivskom podudarnošću te određivanja teme, motiva i usporedbi u jednoj od sastavljenih pjesama, koju su odabrali. Učenici su na navedeni način primijenili znanja koja su stekli na nastavi hrvatskoga jezika i književnosti tijekom godine. U drugom su dijelu sata, nakon što su završili zadatke, izradili plakat s odabranim pjesmama, citatima i slikama Vesne Parun te kratkom biografijom. U završnom, trećem, dijelu sata, učenici su izražajno pročitali odabranu pjesmu.
Učenici nisu krili zainteresiranost za Vesnino umijeće prodiranja u svijet djeteta svojim dovitljivim metaforama, koje su čitljive na razne načine te izazovne i za odraslu čitalačku publiku.