Дечија права и обавезе

У суботу, 18. септембра, одржана је радионица са темом Дечија права и обавезе на часу Грађанског васпитања. На радионицу су дошли сви ученици виших разреда који похађају обавезан изборни предмет Грађанско васпитање. Радионица је одржана у школској библиотеци, са наставницом Данијелом Раднић.
Да би дискусија и размена мишљења била што интересантнија ђацима - сели смо у круг. Сви ученици су веома активно учествовали у дискусији, показујући завидан степен познавања Дечијих права и обавеза. Свако право и обавезу детета, поткерепили су својим примером, преко сопствених искустава из чега су сви могли да извуку корисне закључке. Донели смо одлуку и да у сарадњи са Ученичким парламентом и Вршњачким тимом наше школе, још више имплементирамо ову тему у свакодневне ситуације у школи. Сви ученици су били веома креативни и комуникативни. Радионица је трајала од 8:00 до 9:00 часова. Погледајте галерију слика.

Такст: Данијела Раднић