Delo milosrđa u našem školskom dvorištu

Radnom akcijom prikupljanja lišća, u unutrašnjem delu školskog dvorišta, učenici su ponovo pokazali da imaju veliko srce i otvorene ruke za bližnjega u potrebi. Ovoga puta smo pomogli našim teticama u higijeni dvorišta. Dvorište je veliko i odlično za slobodnu igru školske dece, a ovog puta je bilo primer kako deca mogu pomoći svojim radom - odraslima. Pedesetak učenika od 5. do 7. razreda grabilo je lišće, nosilo ga u kolicima, čistilo staze, a uz to se zabavljalo, slušalo muziku, jelo mekike i bunardžije, pilo sokove. Osmeh na licima i žustrina u radu, rasterala je sve kišne oblake i ostao je samo dobar osećaj uspeha u radu. Svi učesnici su bili zadovoljni i poželeli su neku novu radnu akciju. Kao veroučiteljica, mogu biti presretna kada vidim dela milosrđa među učenicima. Ova korizma 2024. ima svoje plodove. Pogledajte galeriju slika.