Dan ružičastih majica

U svetu poznat i kao Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja - Dan ružičastih majica, obeležen je i ove godine u našoj školi. Predstavnici Forum-teatra i Vršnjačkog tima priredili su skeč kojim su skrenuli pažnju na značaj uvažavanja i poštovanja različitosti.
Đaci su nas tom prilikom podsetili i da se ovaj dan obeležava još od 2007. godine, kada je jedan učenik u Kanadi pretrpeo nasilje u vidu ismevanja i ruganja zbog toga što je obukao roze majicu. U znak podrške, sutradan su mnogi došli u školu u ružičastim majicama, koje su tako postale simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.
Predstavnici Učeničkog parlamenta su uredili pano ističući da su tolerancija, zajedništvo i ljubav vrednosti koje naročito negujemo u našoj školi, dok su učenici i zaposleni takođe obukli roze majice sa ciljem da se vršnjačkom nasilju stane na put.

Tekst: Nevena Ivić