Градска смотра рецитатора

У четвртак, 3. марта, ученици Фабијан Дулић и Лара Прћић, учествовали су на Градској смотри рецитатора. Са њима су били и њихови ментори: наставница српског језика и књижевности - Сандра Илић Костић и наставник хрватског језика и књижевности - Бруно Дроњић.
На смотри је било 32 такмичара из градских и приградских школа. Ученици су, пред трочланом комисијом састављеном од глумаца и наставника језика и књижевности, веома вешто рецитовали стихове одабраних песама. Бројни ученици су у свом наступу показали и завидну глумачку вештину пропративши садржај песме примереном мимиком и покретом.
Због сјајних наступа жири је одлучио да ће дванаест ученика проћи на следећи ниво такмичење - уместо планираних десет.
Упркос томе што наши ученици нису били међу одабранима, истакли су да им је учествовање на смотри било врло лепо искуство и сјајна припрема за будућа такмичања.