Premijera filma „Salaš“

U prostorijama Etno salaša Balažević u Tavankutu održana je premijera kratkoga igranog filma Salaš, učenika osmoga razreda i autora filma Daria Vojnića Hajduka. Učenici škole samostalno su napravili sve segmente filma.
Film ima elemenata trilera i horora, a govori o čudnim zbivanjima na salašu.
Premijeri filma prisustvovali su učenici, nastavnici, roditelji i mještani, a posebno im se obratio gospodin Zoltan Šifliš, nekadašnji nastavnik ove škole i osnivač spomenutih sekcija.
Tradicija fotografije i filma u školi je duga. Jedna od uspješnijih školskih sekcija je fotografsko - filmska sekcija. Treba napomenuti da je iz naše škole potekao nagrađivani redatelj dječjih, igranih i dokumentarnih filmova, Branko Ištvančić.
Školica filma, treća po redu, počinje sa radom krajem ovog mjeseca. Svi zainteresirani su dobrodošli. Vidi galeriju slika

Prijevod: Morena Rendulić