A nők elleni erőszak megszüntetésének a napja

November 25.-én, szerdán iskolánk tanulói megemlékeztek a Nők elleni erőszak megszüntetésének a napjára. A Diákparlament tagjai prezentációt készitettek a megemlékezés alkalmával, amelyet bemutattak a felső osztályos tanulóknak, rámutatva azokra a problémákra , amelyekkel néhány család küzd. A diákparlament tagjai Danijela Radnić tanárnővel faliújságot készitettek , melyen élethű fényképek voltak, felhiva a figyelmet a probléma valóságára. Iskolánk pszichológusa, Dragana Miranović kérdőivet osztott ki 78 felsős tanulónak a családon belüli erőszak felmérésével kapcsolatban.
Ily módon mi is hozzájárultunk a nők elleni erőszak megszüntetése érdekében, ha csak annyira is, hogy érezzék, hogy nincsenek egyedül.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?