Gyerek vasárnap Donji Tavankutban

Učenici nižih razreda obeležili su prvi dan Dečje nedelje pod sloganom „Šta deci treba da rastu do neba”. Svakog dana će svojim aktivnostima pokazati šta im to treba da rastu do neba. Danas su ocrtavali svoje dlanove i dlanove svojih drugova, isecali iscrtano i lepili, tako da simbolizuje - rukovanje, povezanost, zajedništvo i drugarstvo.
Drugog dana Dečije nedelje učenici su nastavili da pokazuju šta im to treba da rastu do neba. Kroz radionice „izrade životinja od voća i povrća“ podsetili su se da im vitamini trebaju da bi porasli.
Trećeg dana Dečije nedelje učenici nižih razreda su „pravili suncokrete“ od papira i čitali pesme o njima. Zašto suncokret? Suncokret liči na Sunce. A Sunce je potrebno suncokretu da bi mogao da raste, a potrebno je i deci.
Danas (četvrtak) su učenici organizovali prodaju igračaka. Dogovor bio je da cena ne sme biti veća od 50,00 dinara. Prodavali su igračke kojima su se do sada igrali, a „nove” su kupovali od svojih drugova. Uživali su u ulogama prodavaca, a zatim i u ulogama kupaca.
U petak, 6. oktobra, učenici su pokazali da im i vežbanje i igranje „treba da bi rasli do neba“. U mešovitim ekipama igrali su štafetne igre, trčali, skakali, navijali, smejali se - i tako završili ovogodišnju Dečiju nedelju.

Vélemény, hozzászólás?